YemenArabistan

Abdulmelik El’Husi: Yemen halkının hareketi bağımsızlık ve düşmanların tahakkümünden kurtuluşa dayanıyor

Yemen Ensarullah lideri, bu ülke halkının bağımsızlık ve düşman egemenliğinden kurtuluş ilkesiyle hareket ettiğini ve bilinçli, rasyonel ve anlayışlı bir başlangıca sahip olduğunu vurguladı.

Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdul Malik Bedruddin el’Husi, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, işgalci koalisyonun saldırılarına rağmen, Yemen halkının değerler ve değerlere dayalı kararlılığı ile eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.

El-Husi, İslam’ın hidayet, basiret ve yararlı bir olduğunu belirterek, ”Eğitimde rol modelimiz, cehalet gerçeğini değiştirmeyi ve hikmetli bir millet yaratmayı başaran Resûlullah’ın (s.a.v.) yoludur.” dedi.

El’Husi, “Düşmanlar, ümmetin bugünü ve geleceği ve güç unsuru oldukları için Yemenli gençleri hedef almak istiyorlar. Yemenin düşmanlarının bir taktiği de kuşkusuz onların propaganda yöntemleri ve kalemleridir. Onlar bu yolla ümmeti zayıflatmak, halkımızı küçük düşürmek ve boyun eğdirmek istiyor.” dedi.

El-Husi, “Genç kuşağımıza yönelik saldırılara karşı durmalıyız ve bilgileriyle onları tehlikelerden korumaya çalışmalıyız. Yemen halkı, düşmanların tahakkümünden kurtuluş çerçevesinde hareket ediyor. İslam ümmeti sapkın hareketlerden dolayı acı çekti. Yemen milleti, bağımsızlık ve düşmanların tahakkümünden kurtuluş ilkesine dayalı medeni hareketinde ilerlemektedir.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.