AfganistanDünyaHaberler

Afganistan Savunma Bakanı’na bombalı saldırı

Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Muhammedi’nin Kabil’deki misafirhanesinin önünde düzenlenen bombalı saldırıda en az 10 kişi yaralandı.

Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Muhammedi’nin Kabil’in Şir Pur bölgesinde bulunan misafirhanesin önünde düzenlenen bombalı saldırıda en az 10 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA’nın aktardığına göre polis, saldırganlardan birinin bomba yüklü aracı, akşam saatlerinde Muhammedi’nin misafirhanesinin önünde patlatmasının ardından diğer saldırganların başka bir eve girerek rastgele ateş açmaya başladığını bildirdi.

Saldırının şiddetiyle bölgedeki ev ve iş yerlerinin camları kırılırken, bölgeye giden tüm cadde trafiğe kapatıldı. Birinci saldırının ardından peş peşe iki bomba sesinin duyulduğu belirtildi.

Bir sağlık yetkilisi, bombalı saldırıda en az 10 kişinin yaralandığını aktardı. Yaralıların patlama anında mı yoksa açılan ateş sonucu mu yaralandığının henüz bilinmediği aktarıldı.

Kabil’in en lüks semtlerinden olan Şir Pur’da, birçok bakan ve milletvekilinin evi bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mirwais Stanekzai, saldırıda, Savunma Bakanı Muhammedi’nin misafirhanesinin hedef alındığını ve 4 silahlı saldırganın da güvenlik güçlerince öldürüldüğünü söyledi.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada da saldırıda Bakan’ın korumalarının yaralandığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (5) içerik yüklenmiştir.