Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Ali Bereke: Meşal’in Lübnan ziyareti fitneyi gömdü

Hamas’ın Ulusal İlişkiler Dairesi Başkanı Ali Bereke, İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal’in Lübnan ziyaretinin tam zamanında gerçekleştirildiğini ve birçok önemli amacın gerçekleşmesine vesile olduğunu dile getirdi.

Ali Bereke, Quds Press haber ajansına yaptığı özel açıklamada Filistin liderlerinin Lübnan’daki mülteci kamplarında yaşayan halklarıyla irtibatlarını sürdürmelerinin, özellikle de Burc Eş-Şimali mülteci kampında gerçekleştirilen son iğrenç saldırının ardından gerçekleştirilen ziyaretin çok anlamlı olduğunu vurguladı.

Bereke, Meşal’in bu ziyaretinin Lübnan’daki mülteci kamplarında fitnenin gömülmesi ve Filistin safında birliğin korunması açısından etkili olduğunu, bu arada cenaze törenlerine ve özellikle şehit cenazelerine yönelik saldırıların da şiddetle kınandığını ifade etti.

Lübnan’daki Burc Eş-Şimali mülteci kampında meydana gelen yangındaki patlamada hayatını kaybeden Hamza İbrahim Şahin’in, 12 Aralık Pazar akşamı düzenlenen cenaze törenine Fetih üyesi silahlı kişilerin ateş açması sonucu Filistinli üç genç şehit olmuş ve bazıları ağır 10 kişi de yaralanmıştı. Yaralılar arasında Hamas Siyasi Birimi üyesi Zahir Cebbarin de vardı.

Hamas Yurt Dışı Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, dün şehit ailelerini ziyaret ederek katillerin Burc Eş-Şimali mülteci kampında çok çirkin bir suç işlediklerini belirterek onların cezadan da kaçamayacaklarını, ama Hamas’ın Filistin safının ve kanının birliğinden yana olduğunu vurgulamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.