almanyaLübnan

Almanya Lübnan Hizbullahı’na karşı siyonist İsrail’le paralel hareket ediyor

Almanya, Siyonist rejimin siyasetleriyle paralel bir şekilde, Lübnan Hizbullahı’na yakın üç grubu yasadışı ilan etti.

Almanya İçişleri Bakanlığı, Lübnan Hizbullah hareketine yakın üç grubu yasadışı ilan ederek, Batı Asya’daki gerilimlerin arttığını ve hareketi mali olarak desteklediği iddiasıyla bu üç grubun faaliyetlerini yasakladı.

2020 yılında Alman İçişleri Bakanlığı, Siyonist rejim ve ABD’yi memnun etmek için Lübnan Hizbullah hareketinin Alman topraklarındaki faaliyetlerini yasakladı ve Lübnan Hizbullah hareketini terör listesine aldı.

Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Niels Annen, 2019’da Der Spiegel ile yaptığı röportajda Berlin’in Lübnan’ın Hizbullahını terör örgütü olarak listeye almayı planlamadığını açıklamıştı.

Daha önce, Siyonist rejim ve ABD, Hizbullah’ın Lübnan’daki faaliyetlerini sınırlamak amacıyla, grubu terörist ilan etmeleri için Avrupa ülkelerine güçlü bir baskı uyguladı.

ABD ve Siyonist rejim, Lübnan Hizbullahının bölgedeki terörist gruplarla mücadeledeki başarısının ardından bu hareket üzerindeki baskıyı yoğunlaştırma çabalarını artırdı.

Direniş Cephesi’nin ana üyelerinden biri olan Lübnan Hizbullahı, bölgedeki ABD-Siyonist komplolarına ve eylemlerine karşı koymada kilit bir rol oynuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.