Amerikaİran

Amerika bazı kişi ve kurumlara yaptırım kararı aldı

Amerika hazine bakanlığı dün aldığı kararla Yemen, Suriye ve diğer bazı ülkelerden birkaç kişi ve kuruma İslam inkılabı muhafızlar ordusu Kudüs güçleri ve Yemen Ensarullah hareketi ile bağlantıda bulunma bahanesi ile yaptırım kararı aldı.

Amerika hazine bakanlığı söz konusu kişi ve kurumları, İslam inkılabı muhafızlr ordusu Kudüs güçleri ve Yemen Ensarullah hareketine finansman sağlamakla suçladı.
Amerika hazine bakanlığı söz konusu kişi ve kurumların Said el-Cemal isimli şahsın yönetiminde, İran yakıtını satmak gibi yollardan İslam devrim muhafızları Kudüs gücü ve Ensarullah hareketine 10 milyonlarca dolar maddi destek sağlamakla suçladı.
Amerika şimdiye kadar birçok İranlı ve yabancı kişi ve firmaları, İslam inkılabı muhafızlar ordusu ile işbirliği gibi çeştili bahanelerle yaptırım listesine aldı.
Ameirka 8 Nisan 2019 tarihinde illegal bir eylemde İslam inkılabı muhafızlar ordusunu kendi terör listesine aldı ve bu resmi kuruma karşı yaptırımlar uyguladı.
Amerika dönem dışişleri bakanı Mike Pompeo daha sonra devrim muhafızlarını siyonist rejim için terör listesine aldığını itiraf etti.
İslam inkılabı muhafızlar ordusu Amerika ve siyonist rejimin desteklediği teröristlerle mücadelede temel rol oynuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.