HaberlerKuzey Amerika

Amerika; Dünyada yoksulluğun, aşırılığın ve terörizmin üreticisi ve destekleyicisidir

İran’ın Fransa büyükelçisi Behram Kasımi, ABD devletini dünya çapında sayısız darbenin, şiddetin, güvensizliğin, yoksulluğun, aşırılığın ve terörizmin müsebbibi ve destekçisi olduğunu belirterek “Bu tür eylemler ABD’nin aşırılık yanlısı politikalarının önemli bir parçasıdır” dedi.

Behram Kasımi, ABD’nin Fransa Büyükelçisi Jamie McCourt’un İran’la ilgili temelsiz ve asılsız suçlamalarına tepki göstererek, attığı twitte, “günümüz ve gelecek kuşakları ile tüm arşiv ve belge merkezlerindeki tarih ayrıca dünyanın tarihi hafızasının, ” Amerika’nın tek yanlılık pahasına, özgürlük, eşitlik, ahlak, insanlık ve insani değerleri yok ettiğine tanık ve ravi olduklarını” belirtti.

Kasımi, dünyanın kültürel çeşitlilikle dolu, her birinin geçmiş deneyimler ve dünya gelişmeleriyle kendi tarihi ve medeniyet geçmişine sahip olduğuna dikkat çekerek, dünyanın yeniden Amerika’nın zorbalık dönemlerine teslim olmayacağını, ABD’li politikacıların gözdağı ve tehditlerini dikkat almayacaklarını belirtti.

Amerika’nın Fransa büyükelçisi, İran karşıtı temelsiz bir açıklamasında, Fransız hükümetini, Batı Asya bölgesinde barış ve istikrarı sağlamak için İran’a karşı ABD ile güçlerini birleştirmeye çağırmıştı. /

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 25 Eylül 2020 (21) içerik yüklenmiştir.