Kuzey AmerikaAvrupaİran

Amerika: İran’a daha fazla yaptırım uygulamaya imkan yok

Amerika Başkanı Donald Trump’ın milli güvenlik danışmanı Robert O’Brien, İran ve Rusya’ya yeni kısıtlama ve yaptırım dayatmak için ellerinde pek fazla bir şey kalmadığını itiraf etti.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın milli güvenlik danışmanı Robert O’Brien, bir kez daha İran İslam Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu’nu Amerika’da 3 Kasım başkanlık seçimlerine karışmakla suçlayarak Amerika buna misilleme yapacağını belirtti. O’Brien Amerika’nın şimdiki sorunlarından biri, İran ve Rusya’ya ne kadar yaptırım varsa dayattıkları için artık yeni yaptırım dayatmak üzere pek fazla seçenekleri kalmamasından ibaret olduğunu belirtti.

O’Brien bundan önce de Washington için Rusya’ya yeni yaptırım uygulayabilecek yeni hedefleri bulmak da zorlaştığını itiraf etmişti.

Amerikalı yetkililerden milli istihbarat örgütü Başkanı John Ratcliffe ve FBI Başkanı Christopher A. Wray İran ve Rusya’ya 3 Kasım başkanlık seçimlerinde seçmenlerin bilgilerine ulaşmakla suçlamıştı.

Amerikalı yetkililer şimdiye dek birçok kez İran, Rusya ve Çin’i 3 Kasım başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalışmakla suçlarken, Tahran ve Moskova bu suçlamaları reddediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2020 (25) içerik yüklenmiştir.