Kuzey Amerikaİran

Amerika Şehid Süleymani cinayetinden kesin sorumludur

Dışişleri Bakanlığı, Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Hac Kasım Süleymani ve silah arkadaşlarının şehadetinin ikinci yıl dönümü dolayısıyla bir bildiri yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı bildiride, bu cinayet devlet terörünün en bariz mısdakı olduğu, Amerika terör devleti bu cinayetten uluslararası düzeyde kesin sorumlu olduğunu belirtti.
Bildiride, terörle mücadele kahramanı General Süleymani’ye düzenlenen aleni suikast aslında terör örgütlerine destek bağlamında bir mesaj olduğu ve terörle mücadele ettiğini iddia eden Amerika’nın sahtekarlığını ve yalan iddiasını gün yüzüne çıkardığı kaydedildi.

Dışişleri Bakanı bildiride, bu cinayete ilk tepkide Sipahiler Ordusu Hava Uzay Kuvveti’nin Aynul Esed üssünü füze yağmuruna tutması dengeleri değiştirdiğini ve Amerika’nın bölgede stratejik hezimet sürecini başlattığını, Amerika’nın Afganistan’dan fiyasko kaçışı ve Irak’tan defolup gitmesi bu sürecin bazı sonuçları olduğunu, Amerika bu terör saldırısından uluslararası düzeyde kesin sorumlu olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.