AmerikaDünyaHaberlerOrtadoğuSuriye

Amerikan İşgal güçleri Suriye Petrolünü Yağmalamaya Devam Ediyor

İşgalci Amerikan güçleri el Velid gayri meşru sınır geçişi üzerinden Irak’a doğru çalıntı Suriye petrolü taşıyan tanker konvoyu çıkardı.

Haseke’deki Rmeylan’dan yerel kaynaklar SANA muhabirine, işgalci Amerikan güçlerinin 30 kamyondan oluşan ve çalıntı Suriye petrolü taşıyan bir konvoyu el Velid adlı gayri meşru sınır geçişi üzerinden Irak’a doğru çıkardığını belirtti. Kaynaklar, bazı zırhlı araçların konvoya eşlik ettiklerine işaret etti.

ABD ordusu Salı günü de çalıntı Suriye petrolünü taşıyan 80 tankerden oluşan bir konvoyu el-Velid sınır geçişi üzerinden Irak’a taşıdı.

Suriye’nin kuzeyinde ve doğusunda uzun süredir yasa dışı olarak bulunan ABD ordusu ve bağlantılı terör unsurları, ülkenin petrol ve buğday kaynaklarını yağmalamanın yanı sıra Suriye halkı ve güçlerine karşı da saldırılarda bulunuyor. 

Suriye petrolünün kaçakçılığı ve ABD tarafından askeri güçleri için kullanılması, Suriye hükümeti ve halkının yakıt sıkıntısı çektiği, kamyonların bazen yakıt ikmali için saatlerce beklediği bir zamanda geliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.