HaberlerKuzey Amerika

Amerika’nın tek taraflı politikaları ile mücadeleye vurgu

Anayasayı kollama ve koruma konseyi AKKK Sözcüsü Abbasali Kedhüdai, Amerika’nın tek taraflı politikaları ile mücadeleye vurgu yaptı.

Salı günü twitter hesabında bu açıklamayı yapan AKKK Sözcüsü Kedhüdai şöyle yazdı:

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’ye düzenlenen ve BM özel raportörü tarafından uluslararası hukukun ihlali ilan edilen suikast olayı maalesef bazı uluslararası çevrelerce suskunlukla karşılanan bir cinayetti. Acaba uluslararası camia Amerika rejiminin yayılmacı ve tek taraflı politikalarına engel olabilir mi?

BM özel raportörü Agnes Kalamar Salı günü Reuters haber ajansına verdiği demeçte şehit General Süleymani’ye düzenlenen suikasti uluslararası yasaların ihlali ilan etti ve askeri İHA’larla güdümlü suikast düzenleyen ülkelerin bu bağlamda hesap vermelerini ve belli yasaların ve kuralların belirlenmesini istedi.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani 3 Ocak 2020’de Irak yönetiminin resmi daveti üzerine bu ülkeye gittiği sırada Irak Haşdi Şabi Komutanı Ebu Mehdi Mühendis ve beraberinde bulunan 8 kişi ile birlikte Bağdat havaalanına yakın bir noktada ABD terör ordusunun suikastine uğrayarak şehit düştü.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (8) içerik yüklenmiştir.