İran

Amiral İrani: Deniz kuvvetleri tıpkı kutsal savunma döneminde olduğu gibi ekonomi şahdamarlarını savunacak

İran İslam cumhuriyeti deniz kuvvetleri komutanı, deniz kuvvetleri ordusunun kutsal savunma döneminde olduğu gibi ekonomi şah damarlarını savunduğunu söyledi.

İSNA’nın bildirdiğine göre Amiral Şehram İrani dün “Su Adamları, Demir Adamları” kitabını tanıtma töreninde yaptığı konuşmada, bu güçlerin İran toprak bütünlüğünü savunmada görevlerini yerine getirme bağlamında kutsal savunma döneminin aynı yolu izlediğini ve ülkenin ekonomi şah damarlarını savunduğunu söyledi.
İran deniz kuvvetleri komutanı kutsal savunma yılları şehitleri ve özellikle deniz kuvvetleri şehitlerini saygı ve rahmetle anarak, deniz kuvvetlerinin ırak’ın İran’a dayattığı savaşın başlaması ardından görevini yerine getirme bağlamında en kısa sürede düşmanın elini denizlerden keserek düşmanın boy göstermesini engellediğini ifade etti.
Amiral İrani ayrıca İran deniz kuvvetleri stratejik 79. Görev grubunun denizlerde İran’ın ticari gemiler ve tankerlerini korumakla düşmanın “yaptırım, tehdit ve komplo” şom üçgenini başarısız bıraktığını söyledi.
Deniz kuvvetleri komutanı, “deniz kuvvetlerinde, aptalca bir hareket yapmasınlar diye düşmana vurmamız gereken tokadı vururuz, tabi ki şimdilik akılları başlarında ve kimse İran’ın çıkarlarına karşı hiçbir harekette bulunma cesaretleri yok.” Dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.