İran

Amiral İrani: En ileri teknolojileri kullanıyoruz

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Şehram İrani, bugün İran donanması hem sahada, hem çeşitli kategorilerde denizaltı ve savaş gemileri inşa etmekte en ileri teknolojileri kullandığını belirtti.

Cumartesi günü Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında bu açıklamayı yapan Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral İrani şöyle ekledi:

Bugün Hint okyanusu ve Kızıldeniz derinliklerinde çok kritik ve önemli operasyonları gerçekleştiriyoruz, öyle ki denizlerde hem bölgeyi ve hem dünyayı güvenli hale getirebildik.

Yaptırımların İran’ın savunma sanayiini nasıl etkilediğine ilişkin bir soruya cevap veren Amiral İrani, savunma sanayii için yaptırımların devam etmesi veya kaldırılması fark etmediğini kaydetti.

Amiral İrani şöyle devam etti:

Silah satışı konusu benim yetki alanımda yer almıyor, ama İran İslam Cumhuriyeti’nin bilim ve teknoloji camiası kesinlikle bu kabiliyeti yarattığını söyleyebilirim.

Amiral İrani ayrıca şöyle dedi:

Eğer düşman baskılarını halkımız üzerinde odaklayarak bize sağlık alanında yaptırım uyguluyorsa, bu artık çok aciz durumu düştüğünü ve sahada ve savaş meydanında kabiliyetleri en düşük seviyeye gerilediğini gösterir ve rezil bir şekilde bölgeyi terk eder. Düşman bu yüzden halkı hedef alır, gerçi düşmanın bu yaptığı yeni bir şey değil ve bundan önce çok kez buna şahit olduk.

Amiral İrani Zülfikar-1400 ortak askeri tatbikatı ve deniz kuvvetlerinin bu tatbikatta kullandığı teçhizatı hakkındaki bir soruya da şöyle karşılık verdi:

Zülfikar-1400 ortak askeri tatbikatta önemli kazanımlarımızdan biri deniz kuvvetlerine katılan yeni teçhizatın bu tatbikatta kullanılmasıydı ve yüce Allah’ın inayeti ile bu teçhizatı sahada denedik ve başarılı da oldular.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.