İranUmman

Amiral İrani: İran ve Umman halkının ilişkileri oldukça sağlamdır

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Şehram İrani ile Umman-İran ortak askeri-dostluk komisyonu başkanı General Abdul-Aziz Bin Abdullah el Menzeri bugün Tahran’da biraraya geldiler.

Görüşmede Tuğamiral İrani, İran ile Umman’ın ilişkilerini zayıflatmak için düşmanların tüm çabalarına rağmen, ikili münasebetlerin oldukça sağlam olduğunu vurguladı.

Umman’ı dost ve kardeş ülke olarak niteleyen İran Deniz Kuvvetleri Komutanı İrani, barış ve dostluk yanlısı olmanın iki ülkenin esas ortaklarından olduğunu vurguladı.

İran ve Umman’ın dünyadaki konumunun Hürmüz Boğazı’na egemenlikleri yüzünden belli olduğunu ifade eden Tuğamiral İrani, barış ve güvenliğin bölge halkının esas talebi olduğunu söyledi.

Ummanlı General Abdullah-Aziz Bin Abdullah el Menzeri de, İran İslam cumhuriyeti ve Umman’ın derin ve köklü ortaklıklara sahip olduğuna işaretle, deniz terörizmi ile mücadele ve deniz güvenliği konusunda Umman’ın her zamankinden ziyade İran ile işbirliğinin sürdürülmesine vurgu yaptığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (6) içerik yüklenmiştir.