İran

Anayasa’yı Koruma Şurası: Siyonistlere bir ağır yenilgi daha tattırıldı

İran’da Anayasa’yı Koruma Şurası yayınladığı bildiride, ”Mazlum Filistin halkının gaspçı Siyonist rejime karşı gösterdiği direniş, bu sahte rejimini bir kez daha ağır bir yenilgiye uğrattı.” dedi.

Anayasayı Koruma Şurası dün Filistin halkını Siyonist rejime karşı 12 gün süren savaşta kazandığı zaferden dolayı kutladı.

Bildiride, Siyonist rejim İsrail’in son cinayetleri ve saldırılarına karşı Filistin İslami direnişinin büyük zafer elde etmesine işaret edilirken, bu son savaşta da daha öncekilerde olduğu gibi terör rejimi İsrail’e ağır bir yenilgi yaşatılmış ve siyonist rejim geri çekilmek zorunda kalmış ve ateşkesi kabul etmiştir.” denildi.

Sözkonusu bildiride, müslümanların ve ezilen Filistin halkının kahramanca savunmasının, takdire şayan direnişinin Siyonistlerin ve destekçilerinin artan zayıflığını kanıtladığını ve Filistin halkının bu büyük zaferinin ilahi vaadi doğruladığına yer verildi.

Bildirinin devamında, “Filistin’in çeşitli bölgeleri arasındaki dayanışmanın ve ilişkilerin canlanmasının gölgesinde elde edilen bu güzel zafer, yüzyılın çorak ve utanç verici planını tarihin çöplüğüne, şimdi de Filistin’in geleceğine attı.” denildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.