Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Anti-Siyonist hareket: ABD, kınamak yerine Filistinli gazetecinin şehadetinin faillerini cezalandırmalı

BDS olarak bilinen Siyonist rejimin boykot hareketi Çarşamba gecesi yaptığı açıklamada, ABD’nin Filistinli gazeteci Şirin Ebu Akile’nin Cenin’de şehit edilmesini kınamak yerine failleri cezalandırması gerektiğini söyledi.

Anti-Siyonist hareket “BDS” konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Ebu Akile’nin şehadet sebebi olarak Siyonist rejimin ırkçı politikalarını değerlendirdi.

Irak Ulusal Hikmet hareketinin lideri Seyyid Ammar Hekim de, Siyonist ordunun Çarşamba akşamı El Cezire muhabirini öldürmesini kınadı ve uluslararası toplumu ve insan hakları örgütlerini harekete geçmeye ve gazeteciler için güvenli bir ortam sağlamaya çağırdı.

Irak’taki Asaib Ehl-i Hak hareketi de yaptığı açıklamada, Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştiren ülkelerin yöneticilerine, bu rejimin utanmaz ve insanlık dışı suçlarına ortak olduklarını anlamaları çağrısında bulundu.

Irak Asaib Ehl-i Hak hareketi, dünya çapındaki uluslararası kurumları ve hükümetleri, bu insanlık dışı ihlaller karşısında işgalci İsrail’i yargılamaya çağırdı.

Filistinli Gazetecileri Koruma Komitesi geçtiğimiz günlerde Siyonist rejimin gazetecilere yönelik düşmanca eylemlerinin bu rejimin mazlum Filistin halkına karşı işlediği suçları ifşa etmesini engellemeyi amaçladığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.