ArabistanYemen

Asir ve Necran’da Suudi üslere 4 adet Zelzal 1 füzesi fırlatıldı

Yemen ordusu ve gönüllü halk güçleri Asir ve Necran’da saldırgan Suudilere ait askeri üsleri 4 adet Zelzal 1 füseziyle hedef aldı.

El Mesire tv’nin verdiği habere göre, Yemenli bir askeri kaynak yapığı açıklamada, Suudilerin Ebvab El Hadid askeri üssüne 3 adet Zelzal-1 füzesi fırlattıkları ve saldırganlara ağır kayıp ve hasar verdirildiğini belirtti.

Sözkonusu Yemenli kaynak açıklamasında ayrıca, Yemen ordusu ve halk komiteleri güçlerinin Suudi güçlerinin Necran’daki üslerini de bir adet Zelzal1 füzesiyle hedef aldıklarını belirtti.

Yemen ordusu topçu birlikleri de Necran’daki El’ecaşer askeri üssüne bomba yağdırırken, sözkonusu saldırılarda da saldırganlardan bazıları ölüp yaralandığı gelen haberler arasında.

Bilindiği gibi Arabistan, ABD, BAE ve bazı ülkelerin de desteğiyle mart 2015’ten beri Yemen’e yönelik saldırı başlatırken ayrıca muhasara altında tutmaktadır.

Arabistan ve müttefiklerinin Yemen’e yönelik saldırılarında şimdiye kadar 16 bini aşkın Yemenli sivil ölürken, onbinlerce sivil yaralanmış, milyonlarcası da mülteci durumuna düşmüştür.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.