HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Cenneti: Müslümanlar İslam Peygamberi’ne saygısızlığa tepki vermeli

Bilgeler Meclisi Başkanı Ayetullah Ahmet Cenneti, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un İslam Peygamberi’ne -s- saygısızlığını kınadığı açıklamasında İslam ülkeleri liderleri ve Müslüman milletlerden bu akılsızca yapılan küstahlığa karşı birlik olmalarını ve susmalarını istedi.

Salı günü konu hakkında açıklama yapan Ayetullah Cenneti, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslam Peygamberi’e -s- yönelik küstahlığı ve o hazrete hakaret eden karikatürlere ifade özgürlüğü bahanesi ile yeniden destek vermesi bir kez daha dünya Müslümanları ve tüm hür insanlarının infialine ve nefretine yol açtığını belirtti.

Ayetullah Cenneti şöyle dedi:

Bugün insan haklarından dem vuran Batı kültürü ve medeniyetinin temsilcileri ve liberal demokrasi hamileri ırk, soy ve kavim gibi konuları önemsemeyen ve dünya genelinde iki milyar insanın izlediği bir peygambere hakareti nasıl gözardı edebiliyor?

Bilgeler Meclisi Başkanı Cenneti şöyle devam etti:

Nasıl oluyor da Fransa’da medya organları ve propaganda sistemleri İslam karşıtlığı ve İslam düşmanlığı yaparken destekleniyor, ama siyonist rejim İsrail’in cinayetlerinden söz eden veya eleştiren biri veya herhangi bir medya organı en sert tepkilerle karşılaşıyor?

İranlı büyük alimlerden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani de bir bildiri yayımlayarak İslam Peygamberi’ne -s- hakaret edilmesini şiddetle kınadı.

Ayetullah Nuri Hemedani de Müslümanlardan vahdet ve dayanışma içinde bu cinayeti kınamalarını ve bu ahlaksızlığı yapanlara boykot uygulamalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.