Filistinİranİşgalci İsrail RejimiSuriye

Ayetullah Ehteri: Golan Tepeleri’nin işgalden kurtarılması için çalışmalıyız

İran cumhurbaşkanlığı Filistin halkının İslam Devrimini Destekleme Komitesi başkanı, Golan Tepeleri’ni ve diğer işgal altındaki Filistin topraklarını terör rejimi İsrail’den kurtarmak için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Ayetullah Muhammed Hasan Ehteri, dün yaptığı açıklamada, “Bugün, Siyonist rejimin çöküşün eşiğinde olduğu herkes için netleşti.” dedi.

Ayetullah Ehteri, “Siyonist rejimi gasp eden politikacı ve yetkililerin içinde çok zayıf bir durum var ve onlar şu anda çok zor durumdalar, zira terör rejimi İsrail’in çöküş sürecine girmiştir.’ dedi.

Golan Tepeleri’nin işgalinin yıl dönümüne denk gelen “İsrail’in Güvenliği ve Hayatta Kalması Açısından Stratejik Golan Tepelerinin Önemi” kitabı İslam Devrimi’ni Destekleme Komitesi Başkanı’nın katıldığı törenle açıldı.

İslam İnkılabı Rehberinin askeri danışmanı general Hüseyin Dehgan törende yaptığı konuşmada, “İmam Humeyni (ra) Kudüs meselesini Arap dünyasından İslami bir meseleye dönüştererek müslümanların meselesi haline getirdi.” dedi.

Filistin’in İran büyük elçisi Salah el-Zawawi de, “Son Gazze savaşında kardeşlerin yaptığı kahramanlık, direnişin zaferi, İslami Cihad’ın zaferi ya da direnişin zaferi değil, ilk kez tüm İslam ümmetinin zaferidir” dedi.

Salah el-Zawawi, İran’ın ve İslam Devrimi’nin Dini Lideri’nin rolünü ve konumunu överek, ”İslam inkılabı rehberi, Suriye’yi bir an olsun yalnız bırakmadı.’ dedi.

Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Şefik Deyub ise Golan Tepeleri bölgesini çok önemsediğini belirterek, “Gazze’nin onuru Golan’ın onuru gibidir, Golan’ın onuru Gazze’nin onuru gibidir, Golan’ın onuru Şeba çiftliklerinin onuru gibidir, Golan’ın onuru Kudüs’ün onuru gibidir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.