Haberler

Ayetullah Nuri Hemedani: Küresel emperyalizm Siyonistlerin cinayetlerini destekliyor

İran’ın Kum kenti taklit merci alimlerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, küresel emperyalizmin Siyonistlerin cinayetlerini desteklediğini vurguladı.

Fars Haber Ajansı’na göre, Ayetullah Nuri Hemedani, dün Filistin halkının Siyonist işgalcilere karşı meşru ve cesur direnişini desteklerken, siyonistlere destek veren küresel emperyalizmin bunların başında ABD ve onun Avrupalı müttefiklerin de bu cinayetlerin ortağı olduğunu bildirdi.

”Bugünlerde dünya, özgür insanların kalbini inciten olaylara şahit oluyor” diyen Ayetullah Hemedani, ”gaspçı rejim İsrail’in kadın çocuk, yaşlı ayrımı yapmadan Filistinlilere yönelik vahşi saldırı ve cinayetleri esef verici ve son derece acı vericidir” dedi.

Gazze’de ve Filistin’de mazlum halkın kanının akıtılması karşısında uluslararası toplum sessiz kalmasının bu cinayetlerin daha da artması ve ırkçı İsrail’in küstahlaşmasını kışkırttığını belirten Ayetullah Hemedani, ”Uluslararası toplum derhal sessizliğini bozmalı ve insan haklarını ihlal eden ve cinayet işleyen ırkçı rejim İsrail aleyhinde gerekli girişimlerde bulunmalıdır’ dedi.

Ayetullah Hemedani, ayrıca özellikle Müslümanlar, Filistin mazlum halkının haklarını savunmaları için kendi hükümetlerine baskı yapmaları çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.