İran

Ayetullah Nuri Hemedani: Şehit Fahrizade’nin kalleşçe öldürülmesi, Amerika’nın İran milletiyle düşmanlığının güçlü bir kanıtıdır

İran’ın taklid merci alimlerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, şehit bilim insanı Muhsin Fahrizade’nin korkakça öldürülmesini, ABD ve Batı’nın İran milletiyle düşmanlığının güçlü ve canlı bir kanıtı olduğunu söyledi.

Ayetullah Nuri Hemedani, şehit Fahrizade’nin ailesiyle yaptığı görüşmede, şehit Fahrizade’nin şehitliğinin, Allah yolunda bilimde ilerlemenin ve halka hizmet etmenin ve ömür boyu süren bir mücadelenin meyvesi olduğunu belirterek, ”İran milletinin ilerleme yolu durmayacak, şehit Fahrizade’nin öğrencileri de bu yola daha fazla yoğunlaşacaklar ve onun yolunu sürdürecekler” dedi.

Ayetullah Nuri Hemedani, şehit Fahrizade suikastını, dünya emperyalizmi ve Batı’nın İran milletiyle düşmanlığının açık bir belgesi olduğunu belirterek; ‘ABD, İran halkının bir numaralı düşmanıdır, çünkü İslam cumhuriyetinin üzerinden geçen kırk yıldır, İran İslam Devrimine karşı, suikast ve yaptırım gibi yöntemler kullanarak İslami İran aleyhinde hiç bir girişiminden kaçınmadı.” dedi.

Ayetullah Nuri Hemedani, İran milletinin, tüm sorunları direniş, sabır. metanet ve karşılıklı saygı ile aşacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.