İmam Ali Hamaney

Ayetullah Seyyid Ali Hamaney, bitki örtüsünün korunmasına vurgu

İslam İnkılabı Rehber Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, bugün öğleden önce “Ağaçlandırma Günü ve Doğal Kaynaklar Haftası” dolayısıyla iki fidan dikti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, “Doğal Kaynaklar Haftası” dolaysıyla yaptığı bir konuşmada, ülkedeki ormanlar, meralar ve bitki örtüsüne umursamama nedeniyle ülkenin çevresi büyük hasar gördüğüne dikkati çekerek, “Ağaçlar ve bitki örtüsünün korunması meselesi halk kültüründe gerçek yerini bulmalı.” dedi.

Bazı bölgelerde inşaat yapımı bahanesiyle yeşil alanlara zarar verildiğini belirten İslam İnkılabı Rehberi, bu eylemleri eleştirerek, ilgili yetkililere ağaçlara hasar verilmesine müsaade etmemelerini tavsiye etti.

İslam İnkılabı Rehberi, Ağaçlandırma Günü dolaysıyla fidan dikmeyi sembolik bir girişim olduğunu ve ağaç ve bitkiye önem verme kültürünü güçlendirme amacıyla yapıldığını vurguladı.

Çölleşmeyle mücadele kapsamında bazı zararlı ağaçların dikilmesini de eleştiren Ayetullah Hamanei, “Ormanlar ve meraları korumaya özen gösterilmeli ve Yargı Erki başta olmak üzere diğer denetleyici kurumlar ormana yapılan saldırıların önüne geçmeli.” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.