HaberlerAsyaDünya

Azerbaycan cumhuriyeti ve Ermenistan’da koronada son durum

Azerbaycan Cumhuriyeti’nde 40 kişide daha koronavirüs vakası tespit edilmesiyle ülke genelinde vaka sayısı bin 98’e yükseldi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Bakanlar Kuruluna bağlı Korona Virüs Operasyon Karargahı tarafından yapılan açıklamada, 40 kişide daha korona virüs tespit edildiği bildirildi. Son verilerle birlikte, ülkede toplam vaka sayısı bin 98’e yükselirken, koronavirüs tespit edilen 11 kişi hayatını kaybetti, toplam 250 kişi ise taburcu oldu.

Azerbaycan Cumhuriyetinde 3 bine yakın kişi karantinada tutuluyor ve bugüne kadar 65 binden fazla kişiye koronavirüs testi yapıldı.

Bu arada Ermenistan’da ise  koronadan dolayı iki kişinin daha ölmesiyle bu ülkede koronadan dolayı ölenlerin sayısı 13’e yükseldi. Bu arada ülkede bir ay önce ilan edilen olağanüstü hal durumunun 1 ay için yeniden uzatılma kararı alındı.

Öte yandan Ukrayna Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, 266 kişide daha yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rastlanmasıyla vaka sayısının 2 bin 777’ye çıktığı belirtildi.
  

Kazakistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada ise, vaka sayısının 38 artarak 897’ye yükseldiği belirtildi.

Kırgızistan’da hastanede gözetim altında tutulan 38 kişinin Kovid-19 test sonucu pozitif çıktı ve vaka sayısı 377’ye yükseldi. Ülkede bugüne kadar 54 hasta iyileşmiş, 5 kişi yaşamını yitirmişti.

Gürcistan hükümetinden yapılan açıklamaya göre, 19 kişide daha virüse rastlandı ve vaka sayısı 255’e yükseldi. 

Özbekistan Sağlık Bakanlığı verilerine göre, koronavirüs nedeniyle 1 kişi daha yaşımını yitirdi ve ölü sayı 4’e ulaştı. Bugüne kadar 42 hastanın iyileştiği ülkede 67 kişide daha koronavirüs tespit edilerek toplam sayı 796 oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2023 (11) içerik yüklenmiştir.