Suriye

BAE Dışişleri Bakanı dün akşam Şam’da Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile bir araya geldi

BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed Al Nahyan, Beşar Esad ile yaptığı görüşmede, ülkenin Esad’ın liderliğinde ve halkın işbirliğinde, savaşın ve savaşın yol açtığı sorunların üstesinden gelebileceğini söyledi.

BAE’nin Suriye’deki istikrar çabalarına desteğini vurgulayan bin Zayed, Suriye’de yaşananların tüm Arap ülkelerini etkilediğini ve BAE’nin her zaman Suriye halkının yanında olduğunu belirtti.

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad da, Suriye ile BAE arasındaki kardeşçe ve güçlü ilişkilerin güçlendirilmesini vurguladı ve bu ülkenin gerçekçi ve doğru pozisyonlarını takdir etti.

Sözkonusu görüşmede ikili ilişkiler, çeşitli alanlarda ve ortak çıkarlarda ikili işbirliğinin geliştirilmesi, çeşitli sektörlere yatırımların artırılması gibi konular ele alındı.

Görüşmelerde ayrıca Arap ülkeleri ve bölgedeki durum gözden geçirildi ve bölge halkının taleplerini ve isteklerini yerine getirmek ve Arap ülkelerinin karşı karşıya olduğu çeşitli meseleler ve zorluklar üzerinde istişare ve koordinasyonun sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Abdullah bin Zayed’in Şam ziyareti ve Beşar Esad ile görüşmesi 10 yıl sonra medyada geniş yer buldu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (4) içerik yüklenmiştir.