Filistinİşgalci İsrail Rejimi

BAE, Siyonist İsrail’in “tasmalısı” oldu

Birleşik Arap Emirlikleri ( BAE), Filistin davasına ihanette sınır tanımıyor. BAE, Siyonist İsrail’e vergi anlaşmasına imza attı.

Siyonist İsrail’le normalleşme anlaşmasına imza atan, yani mazlum Müslümanların değil, zalim siyon Yahudilerinin yanında yer alan ülkelerden birisi olan BAE, Abu Dabi’ye gelen Siyonist İsrail heyetini, ‘Şalom’ dansıyla karşılamıştı. Gazze’deki katliama rağmen BAE, Siyonist İsrail’lin diliyle ‘terörist’ olarak tanımladığı Hamas’a İsrail’e atılan füzeleri durdurması yönünde çağrı yapmıştı. Bununla da kalmayan BAE, katliamın ardından yaralarını sarmaya çalışan Gazze’ye yardım eli uzatmamış ancak Siyonist İsrail’e dört bin ton demir göndermişti. Yahudi işgalcilerin imdadına koşan BAE, Siyonist İsrail ile vergi anlaşmasına imza attı.

SİYONİST İSRAİL’LE VERGİ ANLAŞMASINA İMZA ATTI
İsrail’in Maliye Bakanı Yisrael Katz, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile BAE ile imzalanan anlaşmayı duyurdu. Katz, “Bu, iki ülke arasındaki ekonomik bağların gelişmesine katkıda bulunacak tarihi anlaşmadır.” dedi.
Söz konusu anlaşmanın büyük ölçekli ticari faaliyetler için kesinlik ve elverişli koşullar temin edeceğini belirten Katz, ayrıca yatırımları teşvik etmek için daha düşük vergiler getirilmesini sağladığını açıkladı.

BAE, İsrail’le yeni bir vergi anlaşması imzalayarak Filistin’e ihanet anlamında olan normalleşme anlaşmalarını sağlamlaştırmaya yönelik bir adım daha atmış oldu.

Filistin TV’ye göre Siyonist İsrail’le BAE arasında doğrudan uçuşlar, karşılıklı vize muafiyeti, yatırımların korunması, bilim ve teknoloji dâhil olmak üzere işgal rejimiyle hâlihazırda birçok anlaşma imzalamış vaziyette.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.