İranIrak

Bağdat’ta şehit Süleymani ve Mühendis’i anmak için milyonluk gösteri çağırısı

Iraklılar sosyal paylaşım sitelerinde, şehit Kasım Süleymani ve ebu Mehdi Mühendis’i anmak için halkın geniş katılımı için çağırda bulundular.

Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Iraklı sanal ortam kullanıcıları dün geniş çapta kendi sayfalarını İslam inkılabı muhafızlar ordusu Kudüs gücü komutanı şehit Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi komutanlarından şehit ebu Mehdi Mühendis’in fotoğrafları ile süsleyerek cumartesi günü Bağdat’ın el-Caderiye bölgesinde milyonluk gösteriye çağırdılar.
“biz Kasım’ız” heştegi şimdiden Irak sanal ortamında trend olurken Iraklılar bu heşteg ile şehit Süleymani’nin izi ve direniş yoluna bağlılıklarını ilan ediyorlar.
Iraklı kullanıcılar ayrıca «#موعدنا_السبت_بالجادریة» “bizim kararımız cumartesi günü el-Caderiye’de” heştegi ile halkın bu bölgede hazır bulunması ve direniş şehitlerinin anısını canlı tutmak ve Amerika ve bu ülkenin askeri güçlerinin Irak’ta bulunmasına karşı sloganlar atılması talebinde bulundular.
Iraklılar ayrıca «#اخراج_المحتل_مطلب_وطنی» “İşgalcinin sınır dışı edilmesi ulusal bir taleptir” heştegi ile Herhangi bir bahaneyle Irak’ta herhangi bir Amerikan gücünün varlığını sürdürmesi tahammül edemeyeceklerini ifade ettiler.
Ayrıca «#تأرکم_خروج_المحتل» “Sizlerin kanınızın intikamı işgalcilerin ihracıdır” heştegi de geniş çapta Iraklı kullanıcılar tarafından kullanıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.