Haberler

Bagıri Keni: Avrupa seyahatimde yasa dışı yaptırımların etkin bir şekilde kaldırılması vurgulandı

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, birçok Avrupa ülkesinin başkentlerini ziyaretinin sonunda yaptığı açıklamada, “Yasadışı yaptırımların etkin bir şekilde kaldırılması ve tekrarlanmamasını garanti etmenin önemi vurgulandı.” dedi.

İRNA ajansına göre, Ali Bagıri Keni, dün gece attığı twette, “Fransa, Almanya, İngiltere ve İspanya’ya yaptığım seyahatler sırasında, önümüzdeki görüşmeler de dahil olmak üzere ikili, bölgesel ve uluslararası konularda ciddi ve yapıcı görüşmelerde bulundum ve ayrıca birkaç medya kuruluşa da röportaj verdim.” dedi.

Yasadışı yaptırımların etkin bir şekilde kaldırılması ve tekrarlanmamasını garanti altına almanın önemi vurgulandığını belirten Ali Bagıri Keni, 4 günlük bir diplomatik ziyarette Fransa, Almanya, İngiltere ve İspanya Dışişleri Bakanlıklarından çeşitli yetkililerle görüştü.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bagıri Keni, AB Dış Eylem Servisi Başkan Yardımcısı Enrique Mora ile de görüştü. Görüşme İran’ın İspanya Büyükelçiliğinde gerçekleşti.

Bagıri Keni ve Mora geçen hafta yaptıkları telefon görüşmesinde Viyana nükleer müzakerelerinin başlama zamanı konusunda anlaştılar.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, görüşmelerin amacını yasadışı yaptırımların kaldırılması olarak nitelendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.