HaberlerBahreynDünyaOrtadoğu

Bahreyn 14 Şubat hareketi, Bahreynli bir gazetecinin katilinin beraat etmesini kınadı

Bahreyn’de ’14 Şubat Devrimci Hareketi’, Bahreynli bir kadın gazeteciyi öldürmekle suçlanan rejim ordusunun üst düzey bir mensubunun beraat etmesini şiddetle kınadı.

Bahreyn 14 Şubat Devrimci Gençlik Hareketi tarafından yayınlanan bildiride,  gazeteci İman Salihi’nin katledilmesinde ordunun üst düzey mensubu Hamed Mübarek Al Halife’nin sorumlu ve suçlu olduğuna yer verilirken böyle bir katilin cinayet davasından beraat etmesinin kabul edilemez olduğuna yer verildi. Bildiride bu durumun, Bahreyn rejiminin,  Bahreyn vatandaşlarının kanını akıtmak ve onların haklarını ayaklar altına almada beis görmediğine dikkat çekildi.

Bahreyn 14 Şubat Devrimci Gençlik Hareketi, bildiride, bu beraat kararının verilmesinin, fasit ve saldırgan bir diktatörün mahiyetini gözler önüne serdiği, işgalci yönetici ailenin kanının diğer Bahreyn halkının kanından, onurundan  daha değerli olduğu anlamına geldiğine yer verildi. 

Bayan gazeteci İman Salihi, kendisini taciz eden ordu mensubu bir subayla tartıştıktan sonra ordu mensubunun  tabancasıyla onu başından vurmasının ardından hayatını kaybetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.