Bahreynİşgalci İsrail Rejimi

Bahreyn: İsrail ile İlişkileri Normalleştirmek İstiyoruz

Bahreyn Dışişleri Bakanı Filistin milletinin ülkülerine ihanet sürecinin devamında Amerikan projesi Yüzyılın Anlaşmasının ilk pratik adımı sayılan Manama Ekonomik Çalıştayını düzenlemek sureti ile Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirmek istediğini istemiştir.

Siyonist İsrail Gazetelerinden İsrael Times’ın yazdığına göre Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed Al Halife, Manama konferansını Mısır ve İsrail ilişkilerinin normalleştirmesine yol açan Camp David sözleşmesine benzetiyor.
Halid bin Ahmed Al Halife şöyle bir iddiada da bulundu: “İsrail buradadır. Bu yüzden güvenli sınırlara sahip olmaya hakkı vardır.”
Halid bin Al Halife Bahreyn’in İsrail ile daha iyi ilişkiler kurmasından yana olduğunu belirterek Bahreyn dostu çoğu ülkenin de aynı yaklaşım içerisinde olduğunu iddia etti.

Daha önce de kimi Siyonist haber kaynakları Al Halife Rejiminin Siyonistler ve Filistinliler arsındaki sorunlarının çözülme sürecinde gelişmeler yaşandığı takdirde İsrail ile ilişkilerini hızlı bir şekilde normalleştirmek istediğini yazdı.

Amerikan projesi Yüzyılın Anlaşmasının ilk pratik adımı sayılan Bahreyn Ekonomik Çalıştayı Salı gününden itibaren Manama’da başlayıp Çarşamba akşamı sona erdi.

Donald Trump’ın danışmanı aynı zamanda da damadı olan Jared Kushner Manama konferansında yatırım yapmanın çatışmaların sonlanması için ön koşul olduğunu iddia ederek Yüzyılın Anlaşması çerçevesinde 50 milyar dolarlık göstermelik projeyi de tanıtmış oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (16) içerik yüklenmiştir.