İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Bahtiyari Gazze’de direnişin zaferini kutladı

İmam Humeyni -ks- Yardım Komitesi Başkanı Seyyid Murtaza Bahtiyari bir mesaj yayımlayarak, Gazze’de direnişin zaferi dolayısıyla Filistin milletini kutladı.

Filistin ve Gazze Şeridi’nde Filistinli direniş gruplarının cesur mücahitlerine hitaben bir mesaj yayımlayan İmam Humeyni -ks- Yardım Komitesi Başkanı Seyyid Murtaza Bahtiyari bu zafer ilahi zafer vaadinin gerçekleşeceğinin işareti olduğunu belirterek, İmam Humeyni -ks- Yardım Komitesi mazlum Gazze halkına yapılacak yardımları teslim almaya hazır olduğunu belirtti.

Behtiyari mesajında, Filistin’in kahraman milleti ve direniş cephesi vahdet ve direnişleri ile bebek katili gaspçı İsrail rejimine galip geldiğini vurguladı.

Bahtiyari mesajında ayrıca, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei mazlum Filistin milletinin zaferi dolayısıyla yayımladığı mesajında Gazze halkına mali destek tüm Müslüman milletlerin görevi olduğunu vurguladığını kaydetti.

Son günlerde Filistin siyonist rejim ordusu ile çatışmaya başladı. Siyonistlerin Batı Şeria ve Gazze Şeridi bölgelerine saldırıları 10 Mayıs’ta başladı. Filistinli direniş grupları 12 günlük savaşta siyonist rejimin başına binlerce roket ve füze yağdırarak, siyonistlerin saldırılarına karşılık verdiler. Bu tepki üzerine korsan İsrail kabinesi Perşembe gecesi, Gazze’de direniş gruplarının füze saldırılarını durduramadıkları için ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı.

İsrail saldırılarında aralarında 69 çocuk ve 39 kadın olmak üzere 243 Filistinli şehit düştü, iki bin kişi yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2021 (21) içerik yüklenmiştir.