İran

Bakan Danışmanı: Seçimlere katılarak düşmanlara faaliyet izni vermemeliyiz

İslami İran İçişleri Bakanı Danışmanı Muhammed İbrahim Şuştari, seçimlere katılarak, düşmanlara faaliyet izni vermemek gerektiğini vurguladı.

Valilerin siyasi, güvenlik ve sosyal işlerden sorumlu yardımcıları ile düzenlenen oturumda konuşan İçişleri Bakanı Danışmanı Şuştari, bugün İslam inkılabı düşmanları ve muhalifler vatandaşları seçim sandıklarının başına gitmekten vazgeçirmeye çalıştıklarını, oysa bu seçimlere katılarak düşmanlara faaliyet izni vermemek gerektiğini belirtti.

Şuştari, İran İslam Cumhuriyeti nizamının kırk yıllık deneyimleri, seçimlere katılım oranı yükseldikçe ülkenin güvenliği ve istikrarı da bir o kadar güçlendiğini ortaya koyduğunu vurguladı.

Şuştari ayrıca, aziz İran milletine karşı sorumluluk taşımaları ve isteklerine karşılık vermeleri gerektiğini belirterek şöyle ekledi:

İran İslam Cumhuriyeti nizamının iktidar temeli halktır. Umarız halkın seçimlere katılım temelini takviye ederek ülkenin iç ve dış meydanlarda iktidarını daha da pekiştiririz.

Şuştari, İçişleri Bakanlığı da seçimleri düzenlemekten sorumlu kurum olarak bu alanda tarafsızlığını koruması ve yasaların çerçevesinde İran milletinin şanına yakışan bir seçim düzenlemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İran’da 13. dönem cumhurbaşkanlığı seçimleri 18 Haziran 2021’de düzenleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.