İran

Bakıri: Müzakereleri kısa zamanda sonuçlandırmak istiyoruz

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri Keni, karşı tarafın hazır olması durumunda müzakereleri kısa zamanda sonuçlandırmak istediklerini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik baskıcı ve yasadışı yaptırımların kaldırılmasına odaklanan müzakereler, İran müzakere heyetinin girişimleriyle ilerleme kaydetti.

Tesnim haber ajansına göre, İran’ın baş müzakerecisi Keni, attığı bir tweet’te şunları yazdı: “Müzakereleri hem biçim hem de içerik açısından sonuçlandırmak için paylaşılacak fikirlerimiz var.”

İran’ın 4+1 ile müzakerelerindeki Başmüzakerecisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Bakıri twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”ABD’nin tek taraflı ve yasa dışı şekilde bu anlaşmadan çekilmesi sonucu meydana çıkan felaket ve karmaşık durumun düzeltilmesi amacıyla yürütülen Viyana Müzakereleri’nin hızlı bir şekilde rayına oturtulması için şekil ve içerik açısından düşüncelerimizi karşı tarafa ilettik” ifadesini kullandı.

Bakıri, ”Nükleer Anlaşma ortaklarımızla ve özellikle Nükleer Anlaşma Koordinatörü Mora ile yakın temas halinde ABD’ye iyi niyetini ve sorumluluğunu göstermesi açısından bir fırsat daha vermek istiyoruz. Karşı tarafın hazır olması durumunda müzakereleri kısa zamanda sonuçlandırmak istiyoruz” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.