AmerikaAsyaDünyaIrakİranİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Barzani ortalıkta gözükmüyor..İran askeri tesisine düzenlenen saldırıya kuzey Irakta Barzaninin lojistik destek verdiği Kürt ayrılıkçı grupların karıştığı ortaya çıktı..

Nour news ile konuşan Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi’ne yakın kaynaklara göre , Kuzey Irak’ta üslenmiş Kürt ayrılıkçı gruplar,Barzanin Mossad ile ortaklaşa lojistik esteğiyle İran’ın orta kesimindeki İsfahan vilayetindeki bir askeri komplekse yakın zamanda düzenlenen saldırıya karıştı .

Silahlı grupların, 29 Ocak’ta İsfahan’daki bir savunma bakanlığı silah atölyesine saldırmak için kullanılan insansız hava araçlarının ve patlayıcıların “kuzeybatıdaki erişilemeyen yollardan” kaçırılarak Irak sınırındaki ajanlara teslim edilmesine yardım ettiği bildirildi.29 Ocak’ta İran Savunma Bakanlığı, İsfahan’daki bir askeri tesise çok sayıda “başarısız” insansız hava aracı saldırısı düzenlendiğini, can kaybı yaşanmadığını ve “küçük maddi hasara” neden olduğunu duyurdu.

“[İHA’lardan] biri … hava savunması tarafından vuruldu ve diğer ikisi savunma tuzaklarına kapılarak havaya uçtu… Neyse ki bu başarısız saldırı herhangi bir can kaybına yol açmadı ve atölyenin çatısında hafif hasar meydana geldi.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.