İşgalci İsrail RejimiFilistin

Batı Şeria’da 24 saatte 8 ateş açma eylemi gerçekleştirildi

Batı Şeria’da direnişçiler dün (29 Eylül Perşembe) 24 saat içinde 8 ateş açma eylemi gerçekleştirerek işgal askerlerinden ve Yahudi yerleşimcilerden bazılarının yaralanmalarına yol açtı.

Filistin Bilgi Merkezi’nin verdiği bilgiye göre, Filistinli direnişçiler dün ayrıca bir el yapımı patlayıcı atma, 8 molotof kokteyli ve havai fişek atma, 10 Yahudi yerleşimcilere karşı koyma ve 3 yerleşimcilerin araçlarını tahrip etme eylemi gerçekleştirerek 42 noktada işgalcilerle çatıştı.

İşgal güçlerinin Er-Ram beldesine düzenlediği baskın sırasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı, Filistinli gençlerin işgal askerlerine molotof kokteyli ve havai fişek attığı, çatışmaların Kudüs’ün diğer bölgelerine de yayıldığı ifade edildi.

Filistinli direnişçiler Beyt Ummer beldesi yakınlarında işgal güçlerine ateş açarken Nablus’un güneyindeki Madma köyünde yaşanan çatışmalar sırasında işgal ordusu komutanlarından birinin yüzünden hafif şekilde yaralandığı, direnişçilerin Har Brakha ve Shavei Shomron yerleşkelerine doğru ateş açtıkları kaydedildi.

Beytlahim’in Husan beldesine girmeye çalışan bir Yahudi yerleşimcinin taşlı saldırıya maruz kaldığı ve başından yaralandığı, otomobilinin camlarının kırıldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.