İşgalci İsrail RejimiFilistin

Batı Şeria’da işgalcilerin baskınlarında 5 kişi yaralandı, 20 kişi esir edildi

Bugün (16 Ağustos Salı), Filistin’in Batı Şeria bölgesinin güney kesiminde yer alan Beytlahim’in güneyindeki Ed-Dehişe Mülteci Kampı’nda işgal güçlerinin düzenlediği baskın sebebiyle çıkan çatışmalarda 5 Filistinli işgal güçlerinin attığı gerçek mermilerle yaralandı.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçlerinden kalabalık bir grubun mülteci kampına baskın düzenlemesi üzerine çatışmalar çıktı. Bunun üzerine işgal güçleri ahaliye gerçek mermilerle, kauçuk kaplamalı mermilerle, gaz ve ses bombalarıyla saldırdılar. Bunun üzerine gençlerden beş kişi bacaklarından gerçek mermilerle yaralandı ve tedavi için hastanelere kaldırıldılar.

İşgal güçlerinin ayrıca bugün Batı Şeria’nın değişik bölgelerinde ve işgal altındaki Kudüs’te gerçekleştirdikleri gözaltı operasyonlarında da 20 Filistinliyi gözaltına aldıkları bildirildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Ramallah şehrinden 6, El-Halil’den 7, Beytlahim’den 3, Kudüs’ten 3, Ürdün Vadisi bölgesinden de 1 kişiyi gözaltına aldılar.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.