Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Batı Şeria’daki çatışmalarda bir Filistinli yaralandı

Ramallah’ın batısındaki Na’lin beldesinde Filistinlilerle işgal güçleri ve Yahudi yerleşimciler arasında yaşanan çatışmalar sırasında bir Filistinlinin ayağından gerçek mermiyle yaralandığı ve birçok kişinin de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği bildirildi.

Yerel kaynaklar, işgalcilerin el koymak istedikleri el-Alem Dağı bölgesinde Filistinlilerin Yahudi yerleşimcilere karşı koyması üzerine çatışma çıktığını söyledi.

İşgal güçlerinin Na’lin beldesinin ana girişini kapattığı ve yaralı genci hastaneye taşıyan ambulansın çıkışına engel olduğu ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerden bir grup bu sabah erken saatlerde Na’lin beldesinde Filistinlilere ait araçların camlarını kırmıştı.

Belde sakinleri dün de el-Alem Dağı bölgesine baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilere karşı koymuş ve çıkan çatışmada biri başından olmak üzere iki Filistinli yaralanmıştı.

Na’lin beldesi sakinlerinin Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına direnmeye devam ettkleri ve işgal güçleri himayesinde terör estiren yerleşimcilerin 24 saat içinde bölgeye dört kez saldırdıkları kaydedildi.

Na’lin beldesi Ramallah kentinin batısında, Batı Şeria’yı 1948’de işgal edilen topraklardan ayıran hattın üzerinde yer alıyor.

İşgal güçlerinin 1990’dan bu yana Na’lin beldesinde Filistinlilere ait 200 dönümden fazla araziye el koyduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.