Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Bedran: Direniş Gazze ablukasının sürüp gitmesini kabul etmeyecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro üyesi Husam Bedran, Filistin direnişinin Gazze ablukasının sürüp gitmesine razı olmayacağını, gelecek günlerin direnişin halkını ezdirmeyeceğini ve bu duruma uzun süre suskun kalmayacağını ispat edeceğini ifade etti.

Husam Bedran, Anadolu Ajansı’nın bugün (5 Ocak Çarşamba) kendisiyle yaptığı röportajda, direniş liderliğinin Kudüs Kılıcı’nın bugün hâlâ açıkta olduğuna dair gayet net mesajlar verdiğini belirterek işgal rejiminin ateşkes anlaşmasının gerekli kıldıklarını uygulamaktan kaçınmasının kendine bir yarar sağlamayacağını vurguladı.

Bedran, Hamas’ın Gazze’ye uygulanan ablukanın yükünün hafifletilmesi için Mısır’la ve diğer aracı çevrelerle irtibatlarını sürdürdüğünü ancak şu ana kadar sürdürülen irtibatlardan Gazze halkının hissedebileceği düzeyde bir sonuç elde edilemediğini belirtti.

Bedran, Hamas’ın Gazze’deki insani sorunun çözümü için İsrail işgal rejiminin öne süreceği hiçbir şartı, özellikle son saldırıda yıkılanların yeniden imarı işlemlerinin yavaştan alınması ile ilgili tutumu kabul etmeyeceğini dile getirdi.

Esir takası anlaşmasının gerçekleşmesi için Hamas’ın yoğun bir çaba sarf ettiğini dile getiren Bedran, bu meselenin başka herhangi bir meseleyle ilişkilendirilmemesi, tamamen bağımsız ele alınması konusundaki tutumlarının kesin olduğunu ifade etti.

Bedran, Hamas’ın işgal zindanlarında olan bitenlere ilgisiz kalmadığı konusunda açık bir mesaj ilettiğini belirterek işgal yönetiminin esirlere yönelik baskıcı politikalarının devam etmesinin kendisine de bir maliyetinin olacağını vurguladı.

İç barış konusuna da değinen Bedran, Hamas’ın Filistin içindeki bölünmenin sonlandırılması için yürütülen bütün çalışmalara olumlu yaklaştığını ve destek verdiğini, destek vermeye de devam ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.