İranIrak

Berhem Salih: Şehit Süleymani Irak halkının yardımcısıydı

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı şehit General Kasım Süleymani, tekfirci IŞİD terör örgütünün saldırısı sırasında Irak halkının yardımcısı olduğunu belirtti.

Cuma günü bu açıklamayı yapan Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, General Kasım Süleymani IŞİD’in saldırısı sırasındaki zorlu günlerde Irak’ın yardımına koştuğunu, bu gerçeği inkar etmemek gerektiğini belirtti.

Irak’ta reform süreci ciddi engellerle karşı karşıya olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Salih, Irak güçlü ve istikrarlı bir hükümete ihtiyacı olduğunu, zira ülkenin siyasi yapısı ciddi sorunları söz konusu olduğunu ve halkın taleplerini karşılayamadığını ifade etti.

Salih, Amerikalı terörist askerlerin Irak’tan çekilmesi, Irak milleti ve devletinin ortak kararı olduğunu ve gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.

Salih korsan İsrail’le normalleşme konusunda da Irak devleti Filistin milletinin haklarını savunduğunu ve bu haklar iade edilmedin hiç bir türlü barış mümkün olmayacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.