Suriye

Beşar Esad: Halkın seçimlere görkemli katılımı düşmana anlamlı bir mesajdı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad, cumhurbaşkanlığı seçimleri ardından ilk konuşmasında, halkın seçimlere görkemli katılımının düşmana bir mesaj olduğunu söyledi.

Beşar Esad, “Suriye halkı bu seçimde teröre ve vatan düşmanlarına karşı gerçek bir devrim yaptı.” dedi.

“Bu seçimin mesajı düşmanlara ulaştı ve milli görev yerine getirildi ve düşmanlar bu seçimde Suriye halkının gönderdiği mesajı görmezden gelmekte ısrar ediyorlar.” diyen Suriye cumhurbaşkanı, “Sizler seçimlere görkemli bir şekilde katılarak oyunun tüm dengelerini ve kurallarını değiştirdiniz ve vatanseverlik kavramını yeniden tanımladınız” dedi.

Esad, ‘Benim sizler tarafından seçilmem, benim için büyük bir onurdur’ dedi.

”Halkın son haftalarda faaliyetleri ve seçimlere katılmalarının bir seçimin ötesinde olduğunu” belirten Esad, aslında bu etkinlikler ve seçimlere görkemli ve coşkulu katılımın düşmanlara da çok güçlü bir mesaj olduğunu söyledi.

Suriye cumhurbaşkanı, Suriye halkına seslenerek, “Sizin enerjiniz ülkenin kabiliyetini sağlayacak ve zafere hazırlayacak” dedi.

Beşar Esad, “Memleketine gerçek aidiyetini ifade eden her Suriye vatandaşını selamlıyorum.” dedi.

14 milyondan fazla seçmenin katıldığı cumhurbaşkanık seçimlerinde, Beşar Esad oyların yüzde 95,1’i yani 13 milyon 540 bin 360 oy alarak tekrar cumhurbaşkanı olarak seçildi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.