HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Beşar Esad, ordunun kuruluş yıldönümü dolaysıyla mesaj yayınladı

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülke ordusunun kuruluş yıldönümü dolaysıyla bir mesaj yayınlayarak, saldırganlar ve teçhizatlarının Suriye halkı ve ordusunun dayanışma ve birliği karşısında yenildiğini belirtti.

Suriye Devlet Başkanı Esad bugün yaptığı açıklamada, ordunun 76. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Esed, mevcut durumda ve savaş gölgesi sürekli devam ederken, ordunun ülke genelinde güvenliği sağlama görevine devam ettiğini ve birçok kahramanlıklara imza attığını vurguladı.

Suriye Halk Meclisi de, cesur Suriye Arap Ordusunun vatanın güvenliğini, emniyetini ve bağımsızlığını korumanın ana ayağı olduğunu belirtirken, Suriye’ye karşı kozmik komploya karşı en harika fedakarlık, kahramanlık ve kurtuluş destanlarını yazdığına işaret etti.

Suriye Arap Ordusu’nun kuruluşunun 76. yıldönümü münasebetiyle Meclis’in yayınladığı ve SANA haberin  nüshasını aldığı beyanda, Kötülük, saldırganlık ve müstehcen tekfirci terör güçlerine karşı çağdaş tarihte bilinen en şiddetli terör savaşında büyük zaferler elde etmeyi başaran Suriye Arap Ordusuna bir teşekkür selamı verdiğini belirtti.

Konsey yaptığı açıklamada, geçmiş yıllarda yaşadığımız ve bugün yaşadığımız gerçeklerin ve olayların, Suriye’nin ulusal duruş ve ilkelerinden caydırmak için tehdit araçlarına, havuç ve yıldırma yöntemlerine tabi olmadığını kanıtladığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.