Suriyeİran

Beşşar Esed: Düşmanlar, planları için Şehit Süleymani’nin tehlikesini fark etti

Suriye cumhurbaşkanı, her görev sırasında Şehit Kasım Süleymani’nin bölücü ve isyancı ABD stratejisinin temellerini yıkmaya çalıştığını söyledi.

El’Alem’e göre, Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esed Perşembe günü, general Kasım Süleymani’nin şehadetinin ikinci yıl dönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, ”Bu şehit, vatan ve insanlık için fedakarlık tohumlarını ekti ve bölgedeki Washington ve müttefiklerinin çıkarları için bir tehditti.” dedi.

Suriye Devlet Başkanı, Şehit Süleymani’nin suç planlarıyla bağlantılı tehlikesinin düşmanların farkında olduğunu vurgulayarak, Şehit Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’in düşmanlarla yüzleşmenin temel taşı olduğunu kaydetti.

Beşar Esed, düşmanların Şehit Süleymani modelini bölgede ve dünyada yaymaktan korktuklarına dikkat çekerek, Şehit Süleymani’nin vaaz ettiği ahlaki ve liberal küreselleşmede kimsenin satın alınamayacağını vurguladı.

ABD’nin Şehit Süleymani modelini yaymaktan korktuğunu ifade eden bir suç işlediğini vurgulayan Esad, Süleymani’nin tarzına sadık kalmamız ve Suriye ile İran arasındaki işbirliğini artırmak için çalışmamız gerektiğini söyledi.

Esad, düşmanların iki ülke halklarının baskıcı kuşatmasını kaldırmak için Suriye ve Irak arasında hayati bir bağlantının tehlikesinin farkında olduklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.