Kuzey AmerikaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

‘Biden döneminde’ ırkçı İsrail’den ilk siyonist site yapımı

ABD Başkanı Joe Biden göreve geldiğinden beri Siyonist rejim ilk kez, işgal altındaki Kudüs’te yasadışı yerleşimleri genişletmek için yeni bir planı onaylamayı planlıyor.

İşgal altındaki Kudüs Belediyesi Planlama ve İnşaat Komitesinin, 2 bin 500’den fazla konutu içeren yeni bir planı bugün
(07 Nisan) onaylaması planlanıyor.

Plana göre, Cebel Ebu Ganim ile Cefat Hamatus arasındaki bölgede 540 konut ve Cefat Hamatus bölgesinde de 2 bin konut daha inşa edilecek.

Rapora göre, eski ABD Başkanı Barack Obama’nın görev süresi boyun Joe Biden’in Siyonist rejim üzerindeki kişisel baskısı altında sona ermeyen bu plan, şimdi Siyonist rejim tarafından onaylamak için ele alındı.

Siyonist rejimin yerleşim planları sözde “C” bölgesinde yoğunlaşmıştır, bu nedenle bu bölgedeki yerleşim sayısı 160’a ulaşırken, buralarda 700.000 yerleşimci yaşıyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 2334 sayılı kararı, ırkçı İsrail’in 1967’deki 6 Gün Savaşı’ndan sonra ele geçirdiği topraklardaki yerleşim faaliyetleri ile ilgilidir. Irkçı İsrail’i “uluslararası hukuka aykırı yerleşim faaliyetlerini derhâl ve tamamen durdurmaya” çağıran karar, 23 Aralık 2016’da kabul edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.