HaberlerAmerikaDünyaİranOrtadoğu

Biden’in danışmanı: Hepimiz, İran’a karşı yaptırımların etkisi hakkında yanlış içindeydik

ABD Başkanlık seçimlerinde Demokratlar’ın muhtemel adayı Jeo Biden’in danışmanı Jake Sullivan, Trump yönetiminin Bercam’dan çekilmesinin, hepsinin İran’a karşı yaptırımların etkisi hakkında yanlış düşündüklerini ortaya koyduğunu belirtti.

Eski ABD Başkan Yardımcısı Biden’in Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, bugün yaptığı açıklamada, Trump yönetiminin nükleer anlaşmadan çekilip, tek taraflı yaptırımları geri getirdiği zaman kendisi dahil nükleer anlaşmayı destekleyenler ve karşı çıkanların bu kararın Beyaz Saray için istenilen sonucu getireceğini düşündüklerini ancak, bu düşüncenin yanlış olduğunu çünkü Trump yönetiminin dünyayı kendi yanına alamadığını kaydetti.

Biden’in danışmanı, nükleer anlaşma karşıtlarının hata yaptıklarını çünkü, Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilmesinden sonra yaptırımları geri getirmenin kolay olmadığını söyledi.

Sullivan, Amerika’yı İran ile savaş eşiğine götüren Washington girişimlerini eleştirerek, Beyaz Saray’ın İran’ın boyun eğmesi talebinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.