Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Binlerce Filistinli Sabah Namazını El-Halil’deki Hz. İbrahim Camii’nde Kıldı

El-Halil kentindeki Hz. İbrahim Camii’nde dört haftadır düzenlenen topluca sabah namazı kılma etkinliğine katılan binlerce kişi bugün (20 Aralık Cuma) sabah namazını Hz. İbrahim Camii’nde kıldı.

Hz. İbrahim Camii’nde her hafta Cuma günü sabah namazına katılma etkinliğinin Yahudi yerleşimcilerin ve işgal yönetiminin Yahudileştirme planlarına karşı camiyi koruma amacıyla başlatıldığı ifade edildi.

Filistinli aktivistler, Hz. İbrahim Camii’nin Müslümanlara ait olduğuna dikkat çekmek ve camiyi İsrail’in emellerine karşı korumak için El-Halil’in ve Batı Yaka’nın tüm bölgelerinden her hafta Cuma sabahı gelerek sabah namazını Hz. İbrahim Camii’nde cemaatle kılma çağrısında bulunmuştu.

Bugün etkinliğin dördüncü haftasında Hz. İbrahim Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaatin yüksek sesle slogan attığı ve tekbir getirdiği bildirildi.

İşgal rejimi, El-Halil kentinin Eski Belde semtinde ve Hz. İbrahim Camii çevresinde Yahudi yerleşimini genişletmeyi planlarken, tarihi camiyi Yahudileştirme planları çerçevesinde Yahudi yerleşimciler de Hz. İbrahim Camii’ne sık sık kalabalık gruplar halinde baskın düzenliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.