İşgalci İsrail RejimiFilistin

Binlerce Filistinli sabah namazını İbrahim El-Halil Camii’nde kıldı

Batı Şeria’nın El-Halil kentinde binlerce Filistinli, Yahudileştirme projelerini protesto için “Büyük Ribat Fecri” adı altında düzenlenen etkinlik kapsamında bugün sabah namazını İbrahim El-Halil Camii’nde kıldı.

Sabah namazında İbrahim El-Halil Camii’nin içi ve dış avlusu cemaatle dolarken, Filistinli aileler sabah erken saatlerden itibaren gençleriyle ve yaşlılarıyla, kadınlarıyla ve çocuklarıyla camiye akın etti.

Bu sabah İbrahim El-Halil Camii’nde düzenlenen etkinlikte ayrıca Kerem Hatim Kafişe ve Heysem Azzam Neyruh isimli Filistinli gençlerin nikah törenlerinin yapıldığı bildirildi.

El-Halil kenti sakinleri, işgal rejiminin İbrahim El-Halil Camii’ni ve çevresini tümüyle Yahudileştirme planlarını protesto için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Geçtiğimiz haftalarda da İbrahim El-Halil Camii’nde işgal rejimi zindanlarında açlık grevi eylemi yapan Filistinli esirlere destek için sabah namazı etkinliği düzenlenmişti.

İşgal yönetimi geçtiğimiz aylarda İbrahim El-Halil Camii ve çevresindeki 300 metrekarelik bir alanda Yahudi yerleşimcilerin baskınlarını kolaylaştırmak için yürüyen merdiven yerleştirilmesi dahil çeşitli projelerin hayata geçirilmesi için çalışma başlattı.

İşgal rejimi mahkemesi, Nisan ayında Filistinlilerin yürüyen merdiven projesinin durdurulması için yaptığı başvuruyu reddetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.