İran

Birkaç ülke İran Bereket aşısının klinik çalışması için işbirliğine hazır

Koronavirüs aşısı için klinik araştırmalar koordinatörü çevre ülkelerinin “Kov İran Bereket” aşısının 3. Faz klinik çalışmalarına katılmak istediklerini duyurdu.

Muhammed Rıza Salihi dün yaptığı açıklamada, “Şefa Farmed firması ve Bereket Kompleksinin söz konusu ülkelerin taleplerini incelemekte olduklarını böylece söz konusu çevre ülkeleri, mümkün olursa aşının 3. Faz klinik çalışmalarına katacaklarını” belirtti.
İranlı Korona aşısının klinik araştırma koordinatörü anlaşmanın imzalanması ve aşının 3. Faz klinik çalışmalarının başarılı olması halinde söz konusu ülkelerin bu aşıları genel aşı kampanyalarında kullanabileceklerini ifade etti.
Salihi İran aşısının tehlikesizliği hakkında yaptığı açıklamada birinci aşamaya kadar bunun zararsız ve yan etkilerinin çok az olduğunun büyük oranda belli olduğu, şimdiye kadar 100 gönüllüde hafif yan etkilerden başka ciddi her hangi bir sorun yaşanmadığını söyledi.
Koruma gücünün daha çok 2. Ve 3. Aşamada belli olacağını ifade eden Salihi fakat birinci aşamadan kazanılan sonuçların kendilerini ikinci aşamadan göz alıcı sonuçlar elde edecekleri konusunda umutlandırdığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.