İranKuzey Amerika

BM İran temsilcisi: İran’da afetzedelerin yanındayız

BM İran temsilcisi Ugochi Daniels, BM sel felaketinden etkilenenlere yardım etmek üzere İran milleti ve devletinin yanında yer aldığını açıkladı.

IRNA’nın haberine göre, BM İran temsilcisi Daniels Pazartesi günü Tahran’da düzenlenen “İranlı kurumlar için doğal afetler ve hadiseleri rasat etme ve değerlendirme” kursunun açılışında yaptığı konuşmada bu konuya vurgu yaparak şöyle devam etti: Doğal afetler ve hadiseler sınır tanımaz ve Asya kıtası kum fırtınası, toz bulutları, sel ve deprem gibi afetlerin sıkça yaşandığı kıtadır.

İran yönetimini doğal afetleri yönetme alanında başarılarını takdir eden Daniels, son sel felaketinin acıları bir an önce son bulmasını diledi.

“İranlı kurumlar için doğal afetler ve hadiseleri rasat etme ve değerlendirme” kursunda İranlı kurumlar doğal afetler ve hadiseleri rasat etme ve risk seviyesini değerlendirmede uluslararası yeni standartlar ve yöntemlerle tanışmanın yanı sıra, toz bulutları ve kuraklık gibi sınır tanımayan hadiselerin olumsuz tesirlerini hafifletmek üzere ülkeler arasında işbirliği şebekesi kurulması ve hadiselerin risk seviyesini idrak etmek üzere risk bilgilerinin paylaşım yöntemleri ile tanıştılar.

İran’da yeni yıla girerken sel felaketi birçok eyaleti olumsuz etkileyerek ağır can ve mal kaybına yol açtı. İran kurumları ve silahlı kuvvetleri ve vatandaşlar afetzede bölgelerde yardıma koştu. Yardımlar halen de devam ediyor. Bu arada Adli Tıp kurumu sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısını 76 olarak açıkladı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mayıs 2020 (19) içerik yüklenmiştir.