Dünyaİran

BM Tahran Koordinatörü: İran’da aşılamanın hızla uygulanması övgüye değer

Tahran’daki BM Koordinatörü, İran’da aşılamanın hızla uygulanmasının övgüye değer olduğunu bildirdi.

,BM’nin İran İslam Cumhuriyeti’ndeki yeni koordinatörü Stephen Prezner, ”BM Günü” münasebetiyle İran dışişleri bakanlığında düzenlenen bir etkinlikte yaptığı açıklamada, ”BM Günü, Birleşmiş Milletler Bildirgesi’nin yürürlüğe girmesinin yıldönümüdür ve İran, Birleşmiş Milletler ile olan işbirliğinin uzun tarihini gösteren bu bildirgeyi ilk imzalayan ülkelerdendir.” dedi.

İran ve Birleşmiş Milletler arasındaki işbirliğine değinen Prezner, “Birleşmiş Milletler 1950’den beri İran’da temsilciliğini açtı ve İran’daki 18 koordinasyon ofisi, örgütün İran ile kapsamlı işbirliğini gösteriyor.” dedi.

Tahran’daki BM Mukim Koordinatörü, İran’ın insani yardımın geliştirilmesine önemli katkısını vurguladı ve İran İslam Cumhuriyeti Hükümeti’nin on yıllardır göçmenlere hizmet sağlamada ve ayrıca Afganistan’dan gelen uyuşturucu maddeyi engellemedeki çabalarının takdire şayan olduğunu söyledi.

Prezner’e göre: Afgan mülteci nüfusu arttıkça, uluslararası toplumun yardım sağlamak için İran İslam Cumhuriyeti ile daha yakın çalışması gerekiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.