İşgalci İsrail RejimiFilistin

Burc Eş-Şimali şehitleri öfkeli bir kalabalık tarafından toprağa verildi

Lübnan’ın güneyindeki Burc Eş-Şimali mülteci kampında bir cenaze törenine Fetih örgütü içindeki Ulusal Güvenlik Güçleri tarafından silahlı saldırı düzenlenmesi sonucu şehit edilen üç Filistinli gencin cenazesi dün (14 Aralık Salı) ikindi namazından sonra öfkeli bir kalabalığın katıldığı törenle toprağa verildi.

Şehit edilen üç genç için Güney Lübnan’daki Sayda şehrinde bulunan Şehitler Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Lübnan’daki Filistinli oluşumların liderlerinin ve Filistinli topluma hizmet eden kurumların yöneticilerinin yanı sıra Filistinlilerden ve Lübnanlılardan büyük bir kalabalık katıldı.

Törene katılanlar Hamas ve Filistin bayraklarını taşıyarak, saldırıyı düzenleyen canilere olan tepkilerini dile getiren, suçluların cezalandırılmasını isteyen sloganlar attılar.

Katılanlar bu cinayetleri işleyenlerin Filistinlilerin içine fitne sokmayı amaçladıklarına dikkat çekerek, onların oyunlarına gelinmemesi ve Filistin iç barışının mutlaka korunması gerektiğini vurguladılar.

Lübnan’daki Burc Eş-Şimali mülteci kampında meydana gelen yangındaki patlamada hayatını kaybeden Hamza İbrahim Şahin’in, 12 Aralık Pazar akşamı düzenlenen cenaze törenine Fetih üyesi silahlı kişilerin ateş açması sonucu Filistinli üç genç şehit olmuş ve bazıları ağır 10 kişi de yaralanmıştı. Yaralılar arasında Hamas Siyasi Birimi üyesi Zahir Cebbarin de vardı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.