Filistinİşgalci İsrail Rejimi

“Büyük Fecir” çağrısına binlerce Filistinli katıldı

Binlerce Filistinli “Büyük Fecir” çağrısına katılarak bu sabah (30 Eylül Cuma) sabah namazını Mescid-i Aksa’da ve Batı Şeria camilerinde kıldı.

Filistinliler, Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına ve işgalcilerin planlarına karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutma çağrısına katılarak Kudüs’ün mahallelerinden ve köylerinden, 1948’de işgal edilen topraklardan ve Batı Şeria kentlerinden Mescid-i Aksa’ya akın etti.

Mescid-i Aksa’nın İslami kimliğini vurgulama ve işgalcilerin planlarını boşa çıkarma amacıyla düzenlenen etkinlikler devam ederken, Kudüslü kaynaklar, sabah namazında Mescid-i Aksa’nın cemaatle dolduğunu ifade etti.

Nablus’ta da yüzlerce kişi “Büyük Fecir” etkinlikleri kapsamında sabah namazını Eski Belde semti merkezindeki En-Nasr Camii’nde kıldı.

Şehit Said El-Kuni’nin babası, oğlunun şehit olmasından sonraki ilk “Büyük Fecir” sabahında yaptığı duygusal konuşmada, oğlunun arkadaşlarıyla birlikte sabah namazlarını kaçırmadığını hatırlatarak, “Bugün sabah namazından çıktıktan sonra oğlumu gençler arasında göremeyince sarsıldım” dedi.

El-Halil’deki İbrahim El-Halil Camii’nde düzenlenen sabah namazı etkinliklerine de çok sayıda kişi katıldı ve sabah namazının ardından cemaate ikramda bulunuldu.

İşgalcilerin kirli planlarına karşı koymak amacıyla düzenlenen “Büyük Fecir” faaliyetleri ilk kez Kasım 2020’de El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii’nde gerçekleştirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.