İran

Büyük Peygamber (S) tatbikatında balistik füzeler başarılı bir şekilde fırlatıldı

İran İslam Devrimi Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı, Büyük Peygamber (S) tatbikatının son aşamasında balistik füzelerin başarıyla ateşlendiğini duyurdu.

17. Büyük Peygamber (S) ortak tatbikatının son aşamasının kulisinde açıklamada bulunan general Emir Ali Hacizade, tatbikatın bu bölümünde ortak füze ve İHA operasyonlarının uygulanması hakkında gazetecilere bilgi verdi ve “Bu tatbikatta hem atışların isabetli olduğunu hem de füzelerin ve insansız hava araçlarının istenilen noktalara isabetli bir şekilde indiğini gördük.” dedi.

General Hacizade, hedefe yönelik 360 derecelik çok yönlü saldırıyı ve balistik füzelerin manevra kabiliyetini tatbikatın bu bölümünün öne çıkan özellikleri olarak nitelendirerek bütün bu askeri teçhizatların İslami İran’ın yetenekli uzmanlarınca elde edildiğini ve düşmanın işinin artık çok zorlaştığını söyledi.

General Hacizade, tatbikatın öne çıkan bir diğer yönünün de İHA’ların fırlatılması ve bu doğrultuda çeşitli fırlatma rampalarına değinerek, “Bu eylemle birlikte ateş gücümüzün hacmi arttı. Aynı zamanda çok sayıda saldırı uçağı hedefe doğru hareket etmektedir ve bu yeteneklerin füze yetenekleriyle birleştirilmesi ülke güvenliğine yardımcı olacak ve İran aleyhinde konuşan düşmanların ağzını kapatacaktır.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.